Rep. e Kosoves
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
cobra bessi
 
Snika
 
nisii
 
Besnik
 
valmir
 
dritoni
 
KujtimHajdini
 
honney
 
Sara
 
bekim
 

Share | 
 

 Inteli hyn në tregun e SSD-ve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Snika
Admin
avatar

Numri i postimeve : 94
Age : 25
Vendi: : Karaqev
Registration date : 20/11/2008

MesazhTitulli: Inteli hyn në tregun e SSD-ve   Thu Nov 27, 2008 11:59 pm

Inteli ka bërë të ditur se gjatë këtij viti do të paraqitet në tregun e SSD-ve, që gjithsesi për kompanisë Samsung, Toshiba dhe SanDisk, nuk është lajm i mirë.Inteli tani për tani ofron zgjidhje TSOP SSD me kapacitet deri 16 GB ndërsa planifikon të ofrojë edhe SATA II disqet 1.8" dhe 2.5" me kapacitet prej 80 deri 160 GB.

Troy Winslow, menaxher i marketingut në Intel, deklaroi se SSD-të e Intelit do të kenë performansa më të mira se sa zgjidhjet e tashme (100 MB/s lexim të të dhënave).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://cobrat.all-up.com
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Inteli hyn në tregun e SSD-ve   Fri Nov 28, 2008 12:49 am


Edhe
një laptop ultra i hollë nga Samsung

by B€SI4
2 1123 September 25, 2008, 08:30:06 PM
by theDirector3
Edhe
një laptop miniatural nga tabori i kompanisë Sony

by B€SI4
0 235 September 24, 2008, 09:23:26 AM
by B€SI4
Laptop
i përsosur për profesionistë

by JonSaraqini
0 248 September 22, 2008, 12:26:50 PM
by JonSaraqini
Super-kompjuteri

by B€SI4
0 278 September 17, 2008, 08:45:17 AM
by B€SI4
Seri
e re e kompjuterëve nga HP - të gjitha në një

by B€SI4
0 260 September 16, 2008, 09:32:59 AM
by B€SI4
Laptop me jastëk

by B€SI4
0 340 September 09, 2008, 09:04:06 PM
by B€SI4
Laptop
gjigant për entuziastët e fotografive

by B€SI4
0 313 September 09, 2008, 09:02:39 PM
by B€SI4

Laptop
i cili u tërheq me aromë

by JonSaraqini
1 462 September 04, 2008, 02:30:27 PM
by veeeton
Vjen
laptopi i vogël dhe i lirë nga Dell

by B€SI4
0 325 September 03, 2008, 09:08:37 AM
by B€SI4
Laptopët
më të fuqishëm nga Lenovo

by B€SI4
0 361 August 25, 2008, 08:49:19 AM
by B€SI4
Kompjuteri
Im
« 1 2 All »
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Inteli hyn në tregun e SSD-ve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
COBRAT :: Teknologjia-
Kërce tek: