Rep. e Kosoves
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
cobra bessi
 
Snika
 
nisii
 
Besnik
 
valmir
 
dritoni
 
KujtimHajdini
 
honney
 
Sara
 
bekim
 

Share | 
 

 AMD prezantoi procesorët X3 dhe X4

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Snika
Admin
avatar

Numri i postimeve : 94
Age : 26
Vendi: : Karaqev
Registration date : 20/11/2008

MesazhTitulli: AMD prezantoi procesorët X3 dhe X4   Thu Nov 27, 2008 11:55 pm

AMD është e para që sjell në botën e PC-ve procesorët trebërthamësh (tani për tani Inteli nuk ka akoma procesorë trebërthamëshnë ofertën e vet). Në AMD thonë se procesorët e rinj X3 janë të dedikuar për "HD Entertainment & Mainstream Gaming" dhe se sjellin përmirësim performansash prej 30 për qind në krahasim me procesorët dybërthamësh të AMD-së.
Janë paralajmëruar dy modele: X3 8400 dhe X3 8600. X3 8400 punon me frekuencë prej 2.1 GHz, ka 1.5 MB L2 cache memorie dhe 2 MB L3 cache memorie,ndërsa X3 8600 punon në 2.3 GHz dhe ka të njëjtën sasi të cache memories L2 dhe L3 sikurse edhe X3 8400. Të dy procesorët kanë TDP prej 95W dhe janë kompatibilë me shumicën e pllakave amë AM2 dhe të gjitha pllakat amë AM2+. Çmimet nuk dihen akoma...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://cobrat.all-up.com
 
AMD prezantoi procesorët X3 dhe X4
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
COBRAT :: Teknologjia-
Kërce tek: