Rep. e Kosoves
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
cobra bessi
 
Snika
 
nisii
 
Besnik
 
valmir
 
dritoni
 
KujtimHajdini
 
honney
 
Sara
 
bekim
 

Share | 
 

 shikone ket video interesante si rrihen burrat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
nisiiNumri i postimeve : 66
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Wed Nov 26, 2008 6:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=z527MasF-gM


Allahu na i ndriqoft Zemrat...
Allahu na Udhezofte...
Rruga e vetme e shpetimit eshte rruga e Allahut...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:37 am

pse pula nuk pin uj te nxet,


sepse i ban vojet e zime pastaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:38 am

Gruaja pyet burrin:
I dashur, me ra une ne lum, qfare kishe be ti?
Kisha
vrapuar ne fshat per ndihme.
Po fshati asht larg i dashur!!!!
Per ty kisha
ngajt edhe ma larg zemer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:38 am

Femra eshte e ngjashme me majmunin ; a e dini pse ? Sepse nuk e leshon njeren
dege pa kapur tjetren .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:39 am

Njëri po shkonte nga Durrësi në Tiranë.Hipi në tren dhe u ul në një
vagon.
-Për ku do të shkosh ti?-i tha atij që ishte pranë.
-Në
Elbasan.
-More,ku ka arriturteknika!-tha prapë ky.
-I njëjti vagon ,njërin
e qon në Tiranë,tjetrin në Elbasan.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:39 am

hasa e hysa jon kan ne burg edhe hysa e grrith murin e i thot hasa mos e grrith
murin se na qesin prejt burgut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 12:40 am

ndalon polici nje udhetare
dhe polici me jepni
emrin dhe mbiemrin
tuaj
ju lutem udhetari e si do te quhem une pastaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:03 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:03 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:05 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:10 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:10 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:10 am

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:24 am

AJO QË LIND, AJO VDES

Nastradini mori një kazan të madh nga fqinji për të
mbaruar punë. Po kazanit qëmoti ia kishte vënë syrin se ishte i madh dhe i mirë.
Dhe kur vajti tia kthente fqinjit kazanin, në kazan e kishte vënë edhe një kusi
më të vogël.

— Çështë kjo kusi e vogël në kazan, Nastradin? — pyeti
fqinji i hutuar.

— Këtë kusi të vogël e ka lindur kazani yt, e mbajta pak
si gjatë dhe ai kishte qanë me bark, si thuhet, — ia bëri Nastradini. Fqinji
mezi kishte pritur: mori kazanin e vet dhe kusinë e Nastradinit.

Një herë
tjetër Nastradini e kërkoi kazanin e fqinjit për të mbaruar punë, e mori, por e
mbajti gjatë dhe as që ia ktheu fqinjit. E ai humbi durimin dhe i trokit në derë
Nastradinit:

— Përse spo ma kthen kazanin, Nastradin? — e pyeti.


A ishte kazani yt ai që herën e kaluar polli dhe e bëri një kusi të vogël?... Ti
shëndosh, — tha Nastradini, — se ai kazani që polli herën e kaluar, këtë herë
vdiq, i pastë shpirti rahmet!

— Po si vdes kazani? — u befasua
fqinji.

— Ashtu siç lind kusi të vogël, ashtu vdes. Çdo gjë që lind —
vdes! — ia bëri dhe fqinji mbeti me gisht në gojë .MERRE
„KURRGJËNË TËNDE!

Nastradini që i ndihmonte kadiut në punë të lehta, i
erdhën dy veta. I pari u ankua:

— Ky shoqi kishte një barrë drurë në
shpinë, i rrëshqiti këmba dhe u rrëzua e kërkoi ndihmë. Unë e pyeta: çka më jep
nëse të ndihmoj të ngritesh dhe ta vë barrën në shpinë. E ky tha: kurrgjë. Unë i
ndihmova dhe tashti e kërkoj „kurrgjën e premtuar!

— Ke të drejtë — tha
Nastradini. — Pa ngrite sexhaden që është e shtruar këtu para nesh? — Njeriu
ngriti sexhaden nga dyshemeja. — Dhe, çka ka aty? — pyeti Nastradini?


Kurrgjë ska! — gjegji njeriu.

— Atëherë merre „kurrgjënë tënde e shko! —
i tha.MACA E NASTRADINIT

Nastradini dësliironte të
ushqehej mirë, blinte mish shpesh, por kot, sepse e shoqja nuk i për-gatiste
gjë, as mish madje dhe shpesh ia linte fajin maces — kinse e ka ngrënë mishin,
ajo e hante vetë me shoqe.

Një ditë Nastradini dërgoi në shtëpi dy
kilogramë mish, por kur erdhi në shtëpi, mish nuk gjeti që nuk gjeti në
gjellë.

— Ku është mishi? — pyeti ai i hidhur.

— Ah, macja e
mallkuar e hëngri prapë.Dy kilogramë i hëngri vetëm! — tha
gruaja.

Nastradini i hidhëruar mori macen dihe e vuri në kandar dhe ajo
qe e rëndë pikërisht dy kilogramë. Atëherë Nastradini e pyeti gruan:


Meqë këtu qenkan mu ata dy kilogramë mish që i dërgova unë, atëherë ku është
macja, oj grua?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:25 am

NUK E VLEN BARRA QIRANË

Nastradini bleu mall në treg, pagoi hamallin tia
bartte deri në shtëpi, po gjatë rrugës hamalli iku, u zhduk. Dhjetë ditë më vonë
kur po shëtiste Nastradini me miq rrugëve, e pa hamallin dhe iku vetë prej tij.
Miqtë e befasuar, sepse e dinin çka i kishte ngjarë, e pyetën:

— Përse
ikën, Nastradin? Ti duhet të bësh lum që e gjete hamallin që të vodhi mallin? —
i thanë.

— Jo, burra, se ai poqëse kërkon ti paguaj për mallin tim që e
ka bartur qe dhjetë ditë, do të më dalë shtrenjtë dhe as barra nuk ma vlen
qiranë! — tha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Fri Nov 28, 2008 1:25 am

ANEKDOTAT- DREQËSITË E MARIFETLLËQET E NASRADINIT - 20
DJATHI ËSHTË I
NJELMËT
Shiste djathë Nastradini, kur iu përvodh hajni, ia rrëmbeu djathin
dhe iku. Nastradini kot e ndoqi: hajni iku larg. Kur u lodh mirë Nastradini, u
kthye te pusi i ujit, u ul dhe po mendohej. Njerëzit që e dinin hallin e tij, e
pyetën:

— Përse je ulur këtu, Nastradin? Hajni iku në anën
tjetër!

— E di, po çti bëj unë? Ta zë nuk munda, e tashti, e di se djathi
im ka pasur shumë kripë dhe nëse ai e han, do të ketë etje, e kur të vijë këtu
ta shuaj etjen, ndoshta e zë! — tha ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
valmirNumri i postimeve : 16
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Sat Nov 29, 2008 5:22 pm

o mos um prek se ta ha krahin deri n'brryl
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
valmirNumri i postimeve : 16
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   Sat Nov 29, 2008 5:23 pm

e vet msusi nxansin nga vjen rryma elektrike? nxansi ju pergjigjet rryma vjen nga kopshti zologjik !!! sepse kur nalet rryma baba jem thot e nalen kta majmunat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: shikone ket video interesante si rrihen burrat   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
shikone ket video interesante si rrihen burrat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
COBRAT :: Humor-
Kërce tek: