Rep. e Kosoves
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
cobra bessi
 
Snika
 
nisii
 
Besnik
 
valmir
 
dritoni
 
KujtimHajdini
 
honney
 
Sara
 
bekim
 

Share | 
 

 Fjali te urta!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BesnikNumri i postimeve : 34
Age : 25
Vendi: : Karaqevë
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Fjali te urta!   Tue Nov 25, 2008 10:35 pm

Gur gur behet mur
punem e sotme mos e le per neser etj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Ks-forum.forumotion.com
Snika
Admin
avatar

Numri i postimeve : 94
Age : 25
Vendi: : Karaqev
Registration date : 20/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Thu Nov 27, 2008 6:58 pm

Ai qe di me se shumti flet me se paku. ( populli)

Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. (populli)

Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa. (populli)

C' ke bere do te ta bejne. (populli)

Dardha bie nen dardhe. (populli)

Dardha e ka bishtin mbrapa. (populli)

Dielli duket qe ne sabah(mengjes). (populli)

Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere. (populli)

Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete. (populli)

E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.á(populli)

Edhe bari i njomeá digjet neper te thate. (populli)

Fashati qe duket, s do kallauz.á(populli)

Floke gjate mendje shkurter.á (populli)

Fjalet jane gra, veprat burra. (populli)

Gruaja fut shejtanin ne shishe. (populli)

Gjella me kripe dhe kripa me karar. (populli)

Gjuha, vete ku dhemb dhembi. (populli)

Gjuha kocka s' ka e kocka thyen. (populli)

Gjithe gishtat dhembin njesoj. (populli)á

I zoti e nxjerr gomarin nga balta. (populli)

I talluri, te tall. (populli)

Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone. (populli)

Kali i botes te le ne udhe, (rruge). (populli)

Kalliri me buk e mban koken poshte, ai bosh... perpjete. (populli)

Kur s' ke koke, ke kembe. (populli)

Koka ben koka peson. (populli)

Kush te do te shan. (populli)

Kush mungon, bluan. (populli)

Kush lyp shume, e humb dhe ate qe ka. (populli)

Mat shtate here, e pri njehre. (populli)


Me mire nje veze sot, sesa nje pule mot.(populli)

Me thuaj c' shoke ke , te te them se cili je. (populli)

Me nje lule.., s' vjen beari. (populli)

Me nje nuse.., nuk behen njeqind dhendurre. (populli)

Mendje e shendoshe ne trup te shendoshe. (populli)

Mendja e madhe.. e keqja e te zotit. (populli)

Me mikun ha e pi, por tregeti mos bej. (populli)

Mollen e mire, e ha derri. (populli)

Mos u mundo teá nxjerresh dhjame nga pleshti. (populli)

Mos shiko gunen, po shiko punen. (populli)

Mos hiq petullat me duart e tjeterit. (populli)

Mos bej te vesh vetulla, dhe nxjerr syte. (populli)

Nga ferra del trendafili, ashtu si dhe nga trendafili del ferra. (populli)

Nuk ngopet ariu me miza. (populli)

Nuk I bihet fyellit gjithnje ne nje vrime. (populli)

Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. (populli)

Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren. (populli)

Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire. (populli)

Nje gur s mban mur. (populli)

Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. (populli)

Peshku ne det, tigani ne zjarr. (populli)

Peshku i madh e ha te voglin. (populli)

Perse thirret gomari ne dasem...?!!!. (populli)

Pi rakine, mos pi mente. (populli)

Pune shume, e fjale pak. (populli)

Punen e sotme mos e ler per neser. (populli)

Qeni qe leh shume, nuk te ha. (populli)

Qeifi ha dhe kumbulla te tharta.á(populli)

Rrushi shih rrushin, dhe piqu. (populli)

Rri shtrember e fol drejt. (populli)


S' behen petullat me uje. (populli)

S' bie rrufeja ne ... (lavaman). (populli)

Shtri kembet, aq sa ke jorganin. (populli)

S'mbahet shtepia me mjell hua. (populli)

S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. ( populli)

Te gjithe derrat nje fytyre kane. (populli)

Te bente c do mize mjalte... haja dhe une. (populli)


Ujku qimen e nderron por zakonin s' e harron.(populli)

Agait i pjell edhe kau, jo vetëm lopa
Ai që bëhet i urtë si delja, e hanë ujqët

Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij

Ai që di të vjedhë, di edhe të fshijë gjurmët

Ai që din me kuvenë, e hijeshon nejen në atë ven

Ai që don me u ba zengin, niset më së pari me vjedhë

Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://cobrat.all-up.com
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:11 am

miku i mikut tim është edhe miku im
aj qe lyp shum e humb edhe at qe e ka
miku ty shikon ne sy armiku nder kymb
liria i ka rrynjët me gjak
kali i huj te len ne udhe
fol pak e degjo shum
gur gur bëhet mur
mos ja shiko gunen po shikoja punen
aj qe vetem per vete punon ësht si pema qe fruta së leshon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:24 am

qasti i dhimbjes zgjat 1 or ndersa i dashuris ni moment
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:25 am

e vetmja gjer me vler ne jet esht dituria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:25 am

pika pika behet pusi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:26 am

toka esht gjithmon e atj qe e punon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:27 am

gjdo njeri osht mbret ne shtepin e tij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:28 am

miku i mir dihet ne dit te veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Fri Nov 28, 2008 12:30 am

gjdo gabim ka permirsim por e kaluara nuk ka kthim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
valmirNumri i postimeve : 16
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Sat Nov 29, 2008 5:47 pm

punen e sodit mos e le per neser(populli)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
valmirNumri i postimeve : 16
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Sat Nov 29, 2008 5:48 pm

liria i ka rrenjet ne gjak(pupulli)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   Sun Nov 30, 2008 10:55 am

o valmir jon niher te shkrume kto fjal te urta po mos gazit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fjali te urta!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjali te urta!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
COBRAT :: Fjali te Urta (Popullore)-
Kërce tek: