Rep. e Kosoves
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
cobra bessi
 
Snika
 
nisii
 
Besnik
 
valmir
 
dritoni
 
KujtimHajdini
 
honney
 
Sara
 
bekim
 

Share | 
 

 njeriu qe ka jetuar me se shumti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BesnikNumri i postimeve : 34
Age : 25
Vendi: : Karaqevë
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Tue Nov 25, 2008 10:34 pm

njeriu qe ka jetuar me se shumti eshte 160vjet me sa di
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Ks-forum.forumotion.com
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:13 am

a e d ini ju se mosha e tokes është 4 600 000 000
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:13 am

njeriu my i gjat ka qen 2.75m
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:14 am

a e d ini se breshkat jetojn 300 vjet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:15 am

nje neri me se paku ne dit hargjon 200litra uj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:16 am

a e dini se kafsha ma e vogel ne bot është 0.0007mm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:19 am

A e dini se ariu polar mund te notoj për rreth 100km pa u nderpre fareee
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:21 am

a e dini se shkretira ma e madhe ne bot ësht shkretirta e sahares
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 12:21 am

a e dini qe osht nje fjal ne japonisht qe ka 29 kuptime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
BesnikNumri i postimeve : 34
Age : 25
Vendi: : Karaqevë
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 11:26 am

cobra bessi shkruajti:
nje neri me se paku ne dit hargjon 200litra uj

Ja qekjo sbesoj kurr une per veti veq uje qka te pi ne dite zine 50Litra po e zojm ama e qerat ku 200

_________________
One for all
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Ks-forum.forumotion.com
cobra bessiNumri i postimeve : 101
Age : 25
Vendi: : karaqev
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Fri Nov 28, 2008 7:34 pm

hey a e di per shkak se kejt ushqimet qa i han kan uj aty so e caktume me naj dit po thot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nisiiNumri i postimeve : 66
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Wed Dec 03, 2008 6:44 pm

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë se në një provincë të Kinës, në anën veriperëndimore të saj- në Junana- sapo del dikush dhe thërret Bjer, bjer shi! retë nuk presin dhe bie shi. Dhe as kjo nuk ëshë aq e cuditshme sa ëshë e cuditshme dukuria tjetër- nëse duhet shi I rreptë njeriu duhet të bërtasë më shumë, nëse duhet të zgjasë shiu, duhet të zgjasë edhe thirrja e njeriut. Ky fenomen I cuditshëm ngjan vetëm në malet e larta të Gaoligunshanit, ku ëshë një grup liqenesh, që I quajnë Liqene magjike, që janë aq të ndieshme sa vetëm po të flitet apo të këndohet buzë tyre qielli resh shi. Shkencëtarët që I ka tërhequr ky fenomen mendojnë se ajri aty është aq I ngirë me lagështirë sa edhe vibrimet më të lehta bëjnë që avulli I ujit të lëshojë pika shi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nisiiNumri i postimeve : 66
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Wed Dec 03, 2008 6:45 pm

Ka shumë njerëz që mendojnë se krokodili në tokë është I ngadalshëm dhe se vështirë lëviz. Kjo është një bindje e gabuar, sepse praktika ka treguar që krokodili mund të arrijë në tokë një shpejtësi deri në pesëdhjetë kilometra në orë. Në kontinentin e Australisë krokodili është një rrezik I madh për popullsinë e atij vendi. Ai është aq i shpejtë dhe i shkathët sa mund të zërë edhe ndonjë qen që ndahet nga i zoti. Nëpër ujërat e Australisë krokodilët matin shpeshherë forcat e tyre edhe me peshkaqentë dhe ? pësojnë kusarët e detit. Për këtë arsye peshkaqentë nuk hynë në ato vende ku mund të ketë krokodilë. Flitet që një kalimtar e pyet një djalosh se a mos kishte peshkaqenë në një vend ku donte të freskohej. Djaloshi përgjigjet, Jo këtu nuk ka kurrë peshkaqen. Por kur ai turist i afrohet ujit, djaloshi shton - Këtu nuk ka peshkaqen, sepse ata u frikësohen shumë krokodilëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nisiiNumri i postimeve : 66
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Wed Dec 03, 2008 6:46 pm

Sipas studimeve të deritashme ka dalë se gjarpwri tokësor më helmues është një lloj që quhet Notechis sentatus, I cili ka helm më shumë se gjarpërinjtë e tjerë. Helmi I tij është aq I fortë sa vetëm 0,6 miligram mjaftojnë për të mbytur njeriun. Kur një gjarpri të këtillë mund t*nxirren 26.2 miligram helm, del se ai mund të mbysë 43 njerëz. Ky lloj gjarpri jeton në Australinë veriore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nisiiNumri i postimeve : 66
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Wed Dec 03, 2008 6:47 pm

Anaconda është gjarpri më I gjatë në botë. Ai jeton në rajonet tropike të Amerikës së Jugut. Anaconda më e gjatë, që është zënë në Kolumbi, ka qenë 11 metra e gjysmë. Gjarpri më I shpejtë kondsiderohet se është Mamba e zezë afrikane. Gjarpri që ka helmin më të fortë ëshë një gjarpër deti, Hydroplis belcheri, I cili jeton buzë bregdetit veriperëndimor të Australisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
zana
VizitorMesazhTitulli: zana   Thu Feb 26, 2009 6:20 pm

hej une e di se gjarpri anaconda jeton ne Brazil ai eshte 10metra i gjate e sa vjet jeton gjarpri anaconda nuk e di menoj qe eshte 10 vjet ose 50 vjet nese e din dikush ta shkrun ok Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kijameti
VizitorMesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   Sat Feb 27, 2010 10:04 am

hej kum kum ni qe kijameti bohet kur shkretira e Sahares gjelbrohet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: njeriu qe ka jetuar me se shumti   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
njeriu qe ka jetuar me se shumti
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
COBRAT :: Kuriozitete-
Kërce tek: